ظرفیت کیش برای تبدیل شدن به نماد اندیشه و تفکر انقلابی اسلامی

امام جمعه موقت تهران گفت: جزیره کیش با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند به نمادی از چشم‌انداز و آینده جمهوری اسلامی در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.

حجت الاسلام ابوترابي فرد در هشتاد و نهمین جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش با تقدير از زحمات ائمه جمعه كيش به دليل انسجام اجتماعي و تقريب و وحدت مذاهب ، گفت: جزيره كيش با موقعیت ممتاز جغرافیایی و امکانات مناسب ظرفیت تبدیل شدن به نماد اندیشه و تفکر انقلابی اسلامی در منطقه را دارد.
وي افزود: موقعیت ممتاز کیش به لحاظ قرار گرفتن در منطقه خلیج فارس و داشتن بیش از ۵۰ هتل و ۳۴۰ واحد صنعتی و نیز آب و هوای پاک می‌تواند در کنار مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب به نمادی از چشم‌انداز و آینده جمهوری اسلامی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.
حجت الاسلام ابوترابي فرد استفاده درست از ظرفیت‌ها و بستر‌های فرهنگی کیش را زمینه‌ساز کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و ارتقا امنیت دانست و افزود: می‌توان با ارائه خدمات به مردم آن هم در کمترین زمان و بالاترین کیفیت به مردم مدل و الگوی مناسبی در زمينه ارائه خدمات به کشور ارائه کرد.
وي کوچک کردن دولت و کنار گذاشتن تصدی‌گری دولت و سپردن امور به بخش خصوصی را از جمله شیوه‌های مسئولان دولت برای اصلاح ساختار مدیریتی در کشور بیان کرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: دلیل نشاط و پویایی مناطق آزاد داشتن اختیارات و در دست داشتن بودجه‌ها و منابع مختلف مالی برای اداره امور مناطق است، امکانی که هیچ يک از استانداران از آن برخوردار نبوده و آنها تابع تصمیمات کشوری و ناظر بر اجرای تصمیمات کلان کشور هستند.
حجت الاسلام ابوترابي فرد اتحاد و همدلی بین ائمه جمعه و مدیران منطقه آزاد کیش در ساماندهی امور جزیره کیش را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: به دلیل محدود بودن فضای جزیره هرگونه اخلال از دید مسئولان پنهان نمی‌ماند و این اتحاد و همدلی مورد حمایت جدی قوای سه گانه کشور است.
وی اصلاح امور را در گرو اصلاح مدیران منطقه آزاد دانست و گفت: هرکس درصدد اصلاح اخلاق و رفتار و عملکرد خویش باشد به تبع آن جامعه هم اصلاح خواهد شد.
امام جمعه موقت تهران عزت و اقتدار مسلمانان در کشور‌های کوچک و بزرگ اسلامی دنیا را عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن و روایات ائمه (عليهم السلام) می‌توان با مرجعیت علم و با تکیه بر ظرفیت‌های علمی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و در اجرای قوانین کشور کار‌های بزرگ را انجام داد که کم هزینه بودن و کیفیت بالا و سرعت اجرا از مزیت‌های آن خواهد بود.
حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین مدیران منطقه آزاد کیش را به اخلاق‌مداری و تکریم مردم و انتخاب افراد شایسته برای انجام امور سفارش و دعوت کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در اين جلسه فعال بودن پروژه‌های زیرساختی جزیره، بندرگاه ، اسکله جدید ۳۵ هزار تنی و ترمینال جدید فرودگاه و نیز استقرار شرکت‌های دانش بنیان در ۲۰ آبان امسال در جزیره کیش را نشان از رونق علم، فرهنگ ، صنعت و تولید در جزیره کیش برشمرد.
مظفري گفت: این پروژه‌ها با سرعت هرچه تمام در حال انجام است و به زودی در اختیار مردم جزیره و کشور قرار می‌گیرد.
وي با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور تجهیزات ترمینال جدید فرودگاه ‌کیش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده است، گفت: بخش خصوصی از ظرفیت و توانمندی بالایی در اجرای پروژه‌های زیرساختی کیش برخورداراست.
مظفری با اشاره به اینکه کیش به عنوان پایلوت در بخش هوشمندسازی در کشور معرفی شده است،گفت: امیدواریم با وجود تحریم‌های ظالمانه امريكا بتوانیم با اقتصاد مقاومتی سهمی در رونق اقتصادی کشور داشته باشیم.
امام جمعه کیش نیز اقدامات انجام شده در حوزه ديني در کیش را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری مجالس مذهبی و فرهنگی، اقامه نماز در ایام قبل از شروع کرونا و برگزاری محافل مذهبی با رعایت ضوابط بهداشتی در ایام کرونا در کیش نشان از حرکت قابل قبول قطار فرهنگی و مذهبی جزیره در ریل خود دارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده ابراز امیدواری کرد با تدبیر و همدلی همه مسئولان این جزیره به جایگاه مدل و اسلامی خود برسد.
امام جماعت اهل سنت کیش هم با اشاره به آیات قرآن و روایات ائمه (عليهم السلام)، محبت اهل بیت را نشانه مسلمانی دانست و گفت: داشتن محبت و دوستی اهل بیت ( عليهم السلام ) موجب رستگاری مسلمانان است.
شیخ یعقوب شمس پیامبر اكرم (ص) را رحمت برای عالمیان دانست و گفت: امام جعفر صادق (ع) شاگردان زیادی را تربیت کرد، شاگردانی که در علم شناخت، حدیث و داشتن مقام علمی از درجه اعتبار بالایی برخوردار بودند.
مصطفي خانزادی سرپرست جدید معاونت عمرانی و زیربنایی دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد نيز با گلایه از عملکرد ضعیف اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در رفع مشکلات واحد‌های صنعتی و تولیدی کیش گفت: نوبت هاي زيادي اعضای این کمیسیون به کیش سفر کرده اند و با وجود آگاهی یافتن از مشکلات این واحد‌ها اقدام عملی برای رفع مشکل بر نداشتند.
وی با اشاره به ترخیص آسان و سریع کالا‌های کشور‌های حوزه خلیج فارس در بنادر استان هرمزگان گفت: کالا‌های تولید شده در داخل کیش بدون هیچ دلیل قانونی در بنادر هرمزگان معطّل می‌شود و اجازه ورود به داخل کشور را ندارند در حالی که سال جهش تولید است، اما در عمل از واردات کالا‌های خارجی به کشور حمایت و بامعطل کردن کالا‌های تولیدی تولیدکنندگان داخلی در بنادر مواجه هستيم.
وی تأکید کرد نباید به بهانه نزدیک شدن به انتخابات دست از کار کشید و گفت: کار تعطیل شده است بلکه باید همیشه و مداوم در جهت خدمات به مردم گام برداشت.