تاسیس شعب مشترک با دانشگاه‌های بین المللی و جهان اسلام

مجید علی‌زاده در جریان بازدید استاندار هرمزگان از پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران کیش گفت:دانشگاه تهران در راستاي تحقق بخشيدن به ماده 64 قانون برنامه ششم و برای گسترش همكاري های بین المللی از جمله راه اندازی مدرسه بین المللی کسب و کار، تاسيس شعب مشترك با دانشگاه هاي مطرح بين المللي و جهان اسلام، در حال اجراي طرح جامع توسعه فيزيكي خود در شهرك دانشگاهي جزيره كيش است.

وی افزود: با هدف حمایت استان از طرح توسعه‌ پردیس، در تخصیص بودجه استانی به این طرح، تصمیماتی اتخاذ شد.

رییس پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، گفت: طرح توسعه پردیس، در زمینی به مساحت 92700 متر مربع در جنوب غربی جزیره کیش پیش بینی شده است.

استاندار هرمزگان از لابراتوار تخصصی هوش مصنوعی با رویکرد اینترنت اشیاء و علوم داده و همچنین فضای کار اشتراکی مرکز نوآوری پردیس، کارگاه های تخصصی طراحی صنعتی، مرکز تندرستی و آزمایشگاه های تخصصی آن، زیر ساخت های آموزش الکترونیکی و سایر امکانات آموزشی و پژوهشی پردیس بازدید کرد.
فریدون همتی با اشاره به امکانات پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران و فرصت‌های موجود، شرایط را برای ارتباطات هرچه بیشتر و موثرتر استان با این پردیس مساعد دانست و با ابراز خرسندی از فرصت‌سازی دانشگاه تهران در جزیره کیش و ظرفیت ارزشمند این مجموعه ، گفت: این پردیس می تواند به عنوان معین دانشگاه‌های استان به ویژه دانشگاه هرمزگان قرار بگیرد.

استاندار هرمزگان گفت: جلساتی منظم میان استانداری، دانشگاه هرمزگان و پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برای تهیه تفاهم‌نامه و شیوه نامه‌ی اجرایی این کار تشکیل شود.

پرديس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، هم اكنون با بيش از 2800 دانشجو در 177 رشته در مقاطع تحصيلات تكميلي، بزرگترين دانشگاه مناطق آزاد کشور است.