تامین مالی طرح‌های بزرگ و زیربنایی کیش

معاون توسعه و مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: این سازمان معتقد است تامین مالی از طریق بازار سرمایه راه کار مناسبی برای تسریع اجرای طرح‌های کلان و پر منفعت است.

ناصر آخوندی، افزود: تامین مالی سازمان برای 4 طرح دولتی از جمله مرکز نوآوری، احداث هلی پورت کیش و اجرای دو طرح مهم مخابراتی در زمینه توسعه شبکه زیرساخت فیبر نوری، تونل ارتباطی و کابل دریایی پشتیبان 3199 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: احداث واحدهای نیروگاهی جدید جهت افزایش تولید برق در جزیره، اتصال شبکه برق جزیره به سرزمین اصلی، احداث خط لوله جدید انتقال گاز به کیش برای تامین سوخت پاک صنعت نیروگاهی، لایروبی اسکله 35 هزار تنی و نیز تکمیل پروژه عظیم ترمینال جدید مسافربری در بخش های مربوطه سازمان در حال پیگیری و اجراست، بنابراین با برنامه ریزی و انجام پیش بینی های دقیق، تامین مالی طرح ها در زمان مقرر به انجام خواهد رسید تا پروژه ها دچار وقفه و رکود نشوند.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ترمینال جدید کیش، طرح بزرگی است که با اتکا به تامین مالی از طریق انتشار اوراق صکوک و سایر منابع درآمدی سازمان به سرعت به پیش می رود.

وی افزود: براساس دیدگاه های دولت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در اتمام 376 طرح در مناطق آزاد تا سال 1400، یازده طرح در منطقه آزاد کیش به بهره برداری می رسد.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سایر طرح های در حال انجام مربوط به این جزیره نیز که بارها توسط مدیرعامل سازمان اعلام شده است، با نظارت دقیق و تامین مالی به موقع روند اصولی خود را می گذرانند.