ماجرای حذف تیم هندبال بانوان کیش از لیگ کشور

رئیس هیئت هندبال کیش گفت: تیم هندبال بانوان کیش امسال به دلیل نبود حامی مالی و نپرداختن ورودی لیگ هندبال نتوانست وارد مسابقات لیگ شود.


گل مینا افزود: جلسات متعددی با موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش برای جذب حامی مالی برگزار شد که این امر محقق نشد.


امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز در این خصوص گفت: از روزهای ابتدای سالجاری هیئت هندبال به دنبال حامی مالی بود و موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز چندین حامی معرفی کرد که متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی و شیوع ویروس کرونا حامی مالی جذب نشد.


وی گفت:موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش متاسفانه درآمدزایی مناسبی نداشته و هنوز از سال گذشته بدهی دارد و منطقی نیست موسسه ای که بدهکار است با ورود فضای ورزش حرفه ای خود را بدهکارتر کند.


امیری خراسانی مطرح شدن بحث ورودی به مسابقات هندبال بانوان را به عنوان علت حذف تیم هندبال کیش را رد کرد و گفت: اصلا این مساله نیست چرا که امسال هندبال کیش نیازمند یک میلیارد تومان هزینه است.
رئیس هیئت هندبال کیش در خصوص هزینه یک میلیاردی از سوی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، گفت: این هزینه با توجه به لیگ پارسال محاسبه شده است چراکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و برگزاری متفاوت تر لیگ هندبال به شکل نیمه متمرکز هزینه ها 30 درصد کاهش خواهد یافت.
سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با اشاره به مباحث نامه نگاری مسئولان فدراسیون با جزیره کیش گفت: جلسات مشترکی با رئیس فدراسیون برگزار شد و در این خصوص بحثی انجام نشده است.


امیری خراسانی گفت: من خواهش می کنم آن نامه ای که فدراسیون نوشته است را اعلام کنند به کجا ارسال کرده اند.
رئیس فدراسیون هندبال کشور نیز ، گفت: اواخر اردیبهشت امسال مکاتبه ای را با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش داشتیم و با تشکر به دلیل حمایت از تیم هندبال کیش در سال گذشته از ایشان درخواست داشتیم امسال نیز از این تیم حمایت کنند و این تیم را در لیگ شرکت بدهند.
پاکدل گفت: باتوجه به اینکه در استانها و مناطق آزاد، موسسه ورزش یک نفر را به فدراسیون هندبال پیشنهاد داده است و ما نیز براساس این معرفی حکم این فرد را در منطقه آزاد، آقای گل مینا را به عنوان رئیس هیئت هندبال اعلام کرده ایم.
وی گفت: براساس عرف مکاتبات فدراسیون ورزشی با هیئت های استانی و باشگاههای آن است و مکاتبات موجود است.